20 February 2018

Review & Unboxing: Malifaux Hamelin
Warheim FS: Szczurołap

20 February 2018

Malifaux Hamelin Warheim FS Szczurołap unboxing

Although I'm not going to the Warheim Fantasy Skirmish tournament in March (here and here you can find reports from the previous ones), today I invite you to the review and unboxing of probably the best Rat-catcher miniature for this system - Malifaux Hamelin. It's more than a month to the tournament, so whoever has not yet made his own Cursed Rat-catcher, there is still a chance to make it in time =)
The Hamelin set consists of the Rat-catcher himself, a dog, an additional rat and a large round base. There is also a colorful character card with his statistics and special rules. The miniature is made of metal and has just enough details. All of the elements match each other very well.
Hamelin is not a very dynamic miniature, but his stance and details make him look just fine =)
The Rat-catcher and his dog seem to occupy too much space to be "legally" played in Warheim FS, but by twisting his leash a little they can easily fit on a 20x20 mm base.
I will try to paint Hamelin before the tournament (it's the only way for me to "participate" in this event), and I encourage you to put links to your Rat-catchers below =)
My rating: 5/6
More photos below.
Edit: You can see painted miniature here.


Mimo że nie jadę na marcowy turniej Warheim Fantasy Skirmish (tutaj i tutaj znajdziecie relacje z poprzednich) zapraszam dzisiaj na recenzję i unboxing chyba najlepiej pasującej figurki Szczurołapa do tego systemu - Malifaux Hamelin. Do turnieju jeszcze ponad miesiąc, więc kto się jeszcze w Przeklętego Szczurołapa nie zaopatrzył, może z tego posta akurat skorzysta =)
Zestaw  Hamelina składa się z samego Szczurołapa, pieska, dodatkowego szczurka i dużej okrągłej podstawki. Do tego dochodzi kolorowa karta postaci z jej statystykami i zasadami specjalnymi. Figurka jest metalowa z wystarczająco wyraźnymi detalami. Wszystkie elementy bardzo dobrze do siebie pasują.
Hamelin to może niezbyt dynamiczna figurka, jednak jego poza i poszczególne detale sprawiają, że ma w sobie to "coś" =)
Szczurołap i jego pies z pozoru zajmują za dużo miejsca, by mogły "legalnie" być wystawione w Warheim FS, jednak przy odrobinie przekręconej smyczy bez problemu mieszczą się na podstawce 20x20 mm.
Postaram się pomalować Hamelina przed turniejem (chociaż tyle mogę zrobić w kwestii udziału w tym wydarzeniu), a Was zachęcam do wrzucania poniżej linków do Waszych Szczurołapów =)
Moja ocena: 5/6
Więcej zdjęć poniżej.
Edycja: Pomalowaną figurkę możecie zobaczyć tutaj.


Malifaux Hamelin Warheim FS Szczurołap unboxing

Malifaux Hamelin Warheim FS Szczurołap unboxing

Malifaux Hamelin Warheim FS Szczurołap unboxing

Malifaux Hamelin Warheim FS Szczurołap unboxingIf you have something to say about this post, have any idea to expand it, want to share your examples or you just like my blog - please comment, like and share it with your friends. I really appreciate it!
Morpheus "The Fantasy Hammer"
Jeśli masz jakieś uwagi do tego posta, pomysły na jego rozwinięcie, chcesz się podzielić swoimi przykładami, albo po prostu spodobał Ci się mój blog - proszę zostaw swój komentarz, polub i podziel się nim ze swymi znajomymi. Jestem Wam wdzięczny za wszelkie wsparcie!
Morpheus "The Fantasy Hammer"


10 comments:

 1. Ha! Jest nawet mały, ale zajadły pies!

  Czekam na malowanie!

  ReplyDelete
  Replies
  1. Sam się nie mogę doczekać, by go pomalować =)

   Delete
 2. Dzięki za recenzję. Najbardziej podoba mi się w niej przepodstawkowanie modelu.

  ReplyDelete
  Replies
  1. Nie byłem pewien czy się uda, ale warto było spróbować =)

   Delete
 3. faktycznie trudno o lepszy model, ale stare metale do Malifaux wcale nie są takie łatwe do zdobycia.

  ReplyDelete
  Replies
  1. Ja tego dorwałem za jakieś 40 zł z przesyłką na Ebay i ogólnie pojawiają się tam (nawet teraz) w okolicach 50 zł np. z Francji.

   Delete
 4. Świetny model :) rzeczywiście pasuje jak ulał :)

  ReplyDelete
  Replies
  1. Szkoda tylko, że nim nie pogram, ale postaram się pomalować go na poziomie =)

   Delete
 5. Figurki świetna i jednocześnie klimatyczna. Czekam na efekty malowania :)

  ReplyDelete
  Replies
  1. Czas mnie goni, ale powinienem zdążyć przed Turniejem =)

   Delete