31 August 2018

Project: Plinth display base (burned)
Figurkowy Karnawał Blogowy XLVIII -
Grunt to dobrze zjeść!

31 August 2018

Burned plinth for Warhammer display

Figurkowy Karnawał Blogowy

For non polish visitors, I hasten to explain that Carnival of Blog's Minis is the initiative of polish miniatures bloggers. The idea is based on monthly challenges on various topics about miniatures etc. This month's theme is about eating.
Trwa XLVIII edycja Figurkowego Karnawału Blogowego, ogłoszona na łamach bloga Shoggoth's Place, zaś motywem przewodnim jest "Grunt to dobrze zjeść!".


For a few days I was wondering what to publish for this month's challenge. I didn't have any Tyranid at hand, so I thought I would just let go, but yesterday we were to have a bonfire together and I came up with an idea. If the best food is made on the fire, maybe I will also roast something? =) I took a wooden block (a future plinth which I will use very soon) and set it on fire. The idea wasn't mine, because I found it on the Massive Voodoo blog, but I was very curious about doing it on my own.
I guess I had some difficulties due to the kind of wood I  have burned (it was very little susceptible to burning), but on the other hand, such a plinth would be much stronger later. Fortunately, the heat was enough to achieve the desired effect. All I had to do was to blow for a long time, controlling the burning effect.
The final effect is not spectacular yet, but I think that when I finish the plinth it will look very unique, and that's just what it was all about =)
When I finished burning my plinth I got really hungry, so many delicious sausages went to fire =)
P.S. There will be a very big, old and previously unfinished project on the plinth (I'm slowly finishing it off) =)
More photos below.


Od paru dni zastanawiałem się co opublikować w ramach FKB, a że żadnego Tyranida pod ręką nie miałem, to już myślałem, że odpuszczę. Dopiero, gdy wraz z rodziną postanowiliśmy zrobić ognisko, wpadłem na pewien pomysł. Skoro najlepsze jedzenie jest robione na ogniu to może i ja coś upiekę? =) Nie czekając na innych wziąłem drewniany klocek (przyszły piedestał / plint, który już niedługo bardzo mi się przyda) i go podpaliłem. Pomysł nie jest mój, gdyż znalazłem go na blogu Massive Voodoo, ale byłem bardzo ciekaw efektów. 
Sądzę, że pewną trudność mógł stanowić rodzaj palonego drewna, gdyż mój był np. bardzo mało podatny na spalanie, ale z drugiej strony taki plint będzie później wytrzymalszy. Do osiągnięcia wymaganego efektu wystarczył jednak sam żar. Po jego uzyskaniu musiałem mocno i długo dmuchać, kontrolując końcowy efekt spalenia. 
Finalny efekt nie jest jeszcze może powalający, ale myślę, że jak skończę obróbkę tego plinta to będzie wyglądał wyjątkowo, a o to przecież chodziło, co nie? =)
Jak już skończyłem palenie piedestału zrobiłem się naprawdę głodny, a że grunt to dobrze zjeść, to na ogień poszły wyśmienite kiełbaski =) 
P.S. Na plincie stanie bardzo duży, stary i dotąd niedokończony projekt, który powoli wykańczam =)
Więcej zdjęć poniżej.

Burned plinth for Warhammer display
Burned plinth for Warhammer display
Burned plinth for Warhammer display
Burned plinth for Warhammer display
Burned plinth for Warhammer display


If you have something to say about this post, have any idea to expand it, want to share your examples or you just like my blog - please comment, like and share it with your friends. I really appreciate it!
Morpheus "The Fantasy Hammer"
Jeśli masz jakieś uwagi do tego posta, pomysły na jego rozwinięcie, chcesz się podzielić swoimi przykładami, albo po prostu spodobał Ci się mój blog - proszę zostaw swój komentarz, polub i podziel się nim ze swymi znajomymi. Jestem Wam wdzięczny za wszelkie wsparcie!
Morpheus "The Fantasy Hammer"


2 comments:

 1. Też testowałem taka opcję w 2012 roku :) Fajne efekty można uzyskać.
  https://www.coloureddust.com.pl/2012/11/burn-your-plinth.html

  ReplyDelete
  Replies
  1. Naprawdę fajny efekt Ci wyszedł! Do kolejnego plinta wykorzystam polecany przez Ciebie fornir (obecny ma być bardziej "naturalny") =)

   Delete