The Fantasy Hammer on CMON

22 October 2016

Review & Unboxing: Wood Elf Highborn with Great Weapon / Wandererers Waystrider
Warheim FS: Szlachcic Leśnych Elfów z Athel Loren

22 October 2016

Wood Elf Highborn with Greatweapon Waystrider

I'm preparing for Warheim Fantasy Skirmish tournament in January and that's why I had to add a hero to my Athel Loren Wood Elves squad - the Highborn. Choosing the right miniature wasn't hard because I wanted to buy it for quite a while. In my opinion, the Higborn Elf wielding Greatsword is one of the best miniatures ever produced by Games Workshop. Therefore it's no surprise that despite the death of the Old World there is still a place for him in Age of Sigmar Wanderers and Sylvaneth army as the Waystrider.
The set consists of the character and a separate greatsword - everything in one sprue and in one small blister. There is also a 20x20 mm base inside.
The Noble is made of finecast and he has some visible damaged elements. Fortunately the sword is straight but I managed to break it... He require much work with removing excessive finecast. The details are very clear and much better than those I once saw on the metal version.
What is more, the Waystrider has a "built-in" scenic base with a spite so there is no reason to convert him.
My rating (even though the Noble is made of failcast): 5/6, but we will see how my painting goes =)

Edit: You can see the finished Highborn here and painting his NMM sword tutorial here.


Ponieważ przygotowuję się do styczniowego turnieju Warheim Fantasy Skirmish, musiałem uzupełnić moją drużynę Leśnych Elfów z Athel Loren o postać bohatera - Szlachcica. Wybór reprezentującej go figurki mógł być tylko jeden, gdyż od bardzo dawna przymierzałem się do jej kupna. Szlachetnie urodzony Elf dzierżący dwuręczny miecz to moim zdaniem jedna z najlepszych figurek Games Workshopu. Nic więc dziwnego, że mimo destrukcji Starego Świata, w Age of Sigmar również znalazło się dla niego miejsce, jako Kroczącego Ścieżkami do armii WędrowcówSylvaneth
Zestaw składa się z postaci i osobnego dwuręcznego miecza, a całość mieści się na jednej wyprasce w małym blisterze. W zestawie znajduje się także podstawka 20x20 mm.
Szlachcic został wykonany z finecastu i niektóre z elementów posiadają widoczne uszkodzenia. Na szczęście miecz jest prosty, ale zdążył się przy obróbce ułamać... Nadlewki i łączenia wymagają sporo roboty. Detale są jednak wyraźne i znacznie lepsze niż na metalowej wersji, którą miałem kiedyś okazję mieć w dłoni.
Dodatkowo, Waystrider ma "wbudowaną" sceniczną podstawkę, na której znajdziemy także leśne licho, więc nie ma potrzeby dokonywania na nim jakichkolwiek konwersji. 
Moja ocena (pomimo failcastu): 5/6, ale zobaczymy jak mi się go będzie malowało =)


Edycja: Pomalowanego Szlachcica możecie obejrzeć tutaj, a poradnik malowania jego NMM miecza tutaj.

Wood Elf Highborn with Great Weapon Wanderers Waystrider

Wood Elf Highborn with Great Weapon Wanderers Waystrider

If you have something to say about my post, have any idea to expand it, want to share your examples or you just like my blog - please comment, like and share it with your friends. I really appreciate it!
Morpheus "The Fantasy Hammer"
Jeśli masz jakieś uwagi do mojego posta, pomysły na jego rozwinięcie, chcesz się podzielić swoimi przykładami, albo po prostu spodobał Ci się mój blog - proszę zostaw swój komentarz, polub i podziel się nim ze swymi znajomymi. Jestem Wam wdzięczny za wszelkie wsparcie!
Morpheus "The Fantasy Hammer"


Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...

21 comments:

 1. Nie wygląda źle. Ja tam z finecastem nie miałem złych przygód, choć chyba lepiej wychodzą te modele, które od początku były projektowane pod finecasta. Te z form do metalu mają zazwyczaj więcej problemów.

  ReplyDelete
  Replies
  1. Nie znam się na finecastowej technologii, ale pewnie ciężko przy transferze z metalu odpowiednio poprowadzić linie podziału formy. Finecast (także w tym przypadku) jest bardzo delikatny, więc są też dodatkowe 'wzmocnienia', które wymagają rzeźbienia zamiast prostego usunięcia =(

   Delete
 2. Zawsze lubiłem ten model i był moim "biegaczem" w 7 ed. WFB. Co prawda miałem metala i byłem bardzo zadowolony. Finecastów nie komentuje bo to straszny badziew ( z wyjątkami). Jednak jak sie płaci ciężki hajs za figurkę to chce sie mieć w 100% idealny odlew.

  ReplyDelete
  Replies
  1. Nie zamierzam rezygnować z WFB, więc na pewno zagra kiedyś jako Alter =)

   Delete
 3. Zgadzam się, że to jeden z ładniejszych wzorów GW. Failcast jak to failcast, zawsze coś z tymi modelami jest nie tak niestety.

  ReplyDelete
  Replies
  1. E tam, to idealny materiał na figurki przedstawiające Ożywieńców lub kultystów Nurgla. Failcast zapewnia niepowtarzalne detale w losowych miejscach ;)

   Delete
  2. Może Twój hrabia von Carstein go wskrzesi i wtedy będzie jak znalazł =D

   Delete
 4. Dobry wybór modelu na dowódcę LElfów :)

  ReplyDelete
  Replies
  1. Zasad jeszcze dobrze nie znam, ale wydawał mi się całkiem dobry =)
   Myślałem też o Rydwanie, ale ciężko taki zrobić..

   Delete
  2. A pomysł na turniejowy powóz już masz? :)

   Delete
  3. No właśnie nie do końca wiem jak się za ten powóz zabrać.. mam tylko konie =)

   Delete
  4. Jeśli masz chwilę wolnego to możesz obejrzeć moje powozy. Na blogu wrzucałem zdjęcia z kolejnych etapów budowy - musisz przewijać do nowszych wpisów. Niestety nie wszystkie starsze zdjęcia się zachowały.

   http://quidamcorvus.blogspot.com/search/label/Zaprz%C4%99g?updated-max=2010-06-26T11:12:00%2B02:00&max-results=20&start=35&by-date=false

   Delete
  5. Na pewno będę się nimi inspirował przy tworzeniu mojego powozu =)

   Delete
 5. Jeden z najfajniejszych elfów zrobionych przez GW :) Czekam na efekty malowania.

  ReplyDelete
  Replies
  1. Przewiduję go na koniec listopada, ale to się może zmienić =)

   Delete
 6. Wzór zaiste bardzo zacny, choć materiał ...brrr

  ReplyDelete
  Replies
  1. Na szczęście Finecast przynajmniej nieźle się maluje =)

   Delete
 7. Nabyłem jeszcze ten model w metalu, jest cudny. Trzeba jednak przyznać, że modele leśnych elfów wymiatają estetyką (np tacy wardancerzy).

  ReplyDelete
  Replies
  1. W pełni się z Tobą zgadzam =) wardancerów pewnie w końcu kupię, ale to może na kolejny turniej =)

   Delete
 8. Jeden z najlepszych wzorów wydanych przez GW. Generalnie ta edycja WE to był majstersztyk.

  ReplyDelete
  Replies
  1. W pełni się z Tobą zgadzam i dlatego też nie mogłem go w końcu nie kupić, zwłaszcza, że uwielbiam Leśne Elfy z tej edycji =)

   Delete