The Fantasy Hammer on CMON

18 October 2016

Tutorial & Review: Snow Effect - Citadel texture Valhallan Blizzard

18 October 2016

Snow Effect - Citadel Valhallan Blizzard

I bought Citadel texture Valhallan Blizzard during Armies on Parade 2016 (on Saturday) and tried it as soon as I got back home. I was very lucky to have a perfect miniature to show the snow effect - Chaos Space Marines Cultist of Tzeentch from Warhammer 40k Dark Vengeance set. I painted it some time ago (here), but I still thought it wasn't finished - until now =) I hope that you like the results! Below is a short review of this new Games Workshop paint and a video in which I show how I use Valhallan Blizzard.
P.S. Subscribe to my Youtube channel, so you can watch my videos in advance. If you like my videos I will upload them more often =)
Farbę strukturalną Valhallan Blizzard od Citadel kupiłem podczas Armies on Parade 2016 (w sobotę) i wypróbowałem od razu po powrocie do domu. Traf chciał, że miałem pod ręką idealną figurkę do zaprezentowania na niej efektu śniegu - Kultystę Tzeentcha Kosmicznych Marines Chaosu z zestawu Mroczna Zemsta do Warhammera 40k, którą pomalowałem już dość dawno (tutaj), a która ciągle wydawała mi się niedokończona. Mam nadzieję, że podoba Wam się efekt końcowy! Zapraszam poniżej do krótkiej recenzji nowości od Games Workshop oraz do obejrzenia filmiku, na którym przedstawiam użycie Valhallan Blizzard. 
P.S. Zachęcam do zasubskrybowania mojego kanału na Youtube, na którym można z wyprzedzeniem zobaczyć wrzucane przeze mnie filmiki. Jeśli podoba Wam się forma takich filmików, to będę je wrzucał częściej =)


Firstly, Valhallan Blizzard isn't a texture paint, despite it belonging to Citadel texture range. It's just a specific mix that can make a quite good snow effect.

Zacznijmy od tego, że mimo przynależności do linii farb strukturalnych "texture" Valhallan Blizzard farbą strukturalną nie jest. To po prostu specyficzna mieszanka dająca całkiem niezły efekt śniegu.

Snow Effect - Citadel Valhallan Blizzard

It has a very grainy consistency and doesn't look like snow at first glance.

Jej konsystencja jest bardzo ziarnista i na pierwszy rzut oka zdecydowanie nie przypomina śniegu.

Snow Effect - Citadel Valhallan Blizzard

It is quite hard to put this snow on your model and it doesn't matter if you use a brush or a toothpick. I advice using a brush because it is more handy when you want to add snow on your miniature and not on your base. Bardzo trudno się ją nakłada i to niezależnie od tego czy używamy pędzla czy wykałaczki. Osobiście polecam pędzel, bo sprawdza się przy nakładaniu śniegu na samą figurkę, a nie na podstawkę.

Snow Effect - Citadel Valhallan Blizzard

I was nicely surprised with the snow effect on the miniature. Valhallan Blizzard dries slowly and let's you put it wherever you want it to be and with just the right amount. Efekt śniegu na figurce naprawdę pozytywnie mnie zaskoczył. Valhallan Blizzard powoli zasycha, więc mamy sporo czasu, by nałożyć go dokładnie tam gdzie chcemy w odpowiedniej ilości.

Snow Effect - Citadel Valhallan Blizzard


It took me 10 minutes to cover the whole miniature with the snow effect. I'm very pleased vith the results and I will definitely use it on more winter miniatures. What do you think?
More photos below.
 
Nałożenie całego efektu śniegu zajęło mi jakieś 10 minut. Ja jestem zadowolony z efektu i z pewnością użyję go również na innych zimowych modelach. A Wy co o nim sądzicie?
Więcej zdjęć poniżej.

Snow Effect - Citadel Valhallan Blizzard

Snow Effect - Citadel Valhallan Blizzard

Snow Effect - Citadel Valhallan Blizzard

Snow Effect - Citadel Valhallan Blizzard

Snow Effect - Citadel Valhallan Blizzard


If you have something to say about my post, have any idea to expand it, want to share your examples or you just like my blog - please comment, like and share it with your friends. I really appreciate it!
Morpheus "The Fantasy Hammer"
Jeśli masz jakieś uwagi do mojego posta, pomysły na jego rozwinięcie, chcesz się podzielić swoimi przykładami, albo po prostu spodobał Ci się mój blog - proszę zostaw swój komentarz, polub i podziel się nim ze swymi znajomymi. Jestem Wam wdzięczny za wszelkie wsparcie!
Morpheus "The Fantasy Hammer"


Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...

27 comments:

 1. Super to wygląda! Na moje oko jest nieco bardziej ziarniste od sody z wikolem. Próbowałeś je porównać? Jak i czym nakręciłeś wideo? :-)

  ReplyDelete
  Replies
  1. Soda z wikolem (o ile dobrze pamiętam) daje raczej mniej ziarnisty śnieg, ale eskimosem nie jestem, więc się aż tak na rodzajach śniegu nie znam =D Podobno można ją też zmieszać z pokruszonym szkłem, ale nie mam na stanie, więc nie mam jak sprawdzić =)
   Film nagrywałem Sony DSC-TX30 a składałem programem na smartfonie =)

   Delete
 2. Super;) Bedę próbował przy najbliższej okazji ze śniegiem:D

  ReplyDelete
  Replies
  1. Ostatnio tyle nowych rodzajów "farb" i chemii wychodzi, że naprawdę można przebierać. Złote czasy dla modelarzy, chociaż portfel (a jeszcze częściej Żona) krzyczy =)

   Delete
 3. No i teraz jestem pewny, że kupię Valhalland Blizzard bo wikol z sodą mnie już denerwuje.... ;) Dzięki za reckę.

  ReplyDelete
  Replies
  1. Cieszę się, że recenzja się przydała =)

   Delete
 4. Fajny i w sumie szybki efekt śniegu ;-) nie trzeba nic mieszać itp. same plusy.

  ReplyDelete
 5. Na podstawkę polecam nakładać szpatułką, czyli Texture Spreader. Pędzel zbyt miękki, wykałaczka zbyt mała.

  ReplyDelete
  Replies
  1. Dzięki za radę - na pewno coś podobnego sobie załatwię =)

   Delete
  2. Dużo jest tego typu narzędzi w zwykłym domu. Np sculpting tool, czy inne narzędzia dentystyczne do rzeźbienia w greenstuffie. W ostateczności przecięty na pół patyczek do lodów na patyku.

   Delete
  3. Sam się dziwię, że nie pomyślałem, bo mam np. cały zestaw narzędzi do rzeźbienia w glinie =D

   Delete
 6. Wygląda świetnie. Właśnie zastanawiałem się co z podobnego asortymentu zakupić. Może skorzystam również z produktu GW.

  ReplyDelete
  Replies
  1. Coś czuję, że do pełnego realizmu śniegu potrzeba więcej niż jednego specyfiku, ale do większości zastosowań Valhallan Blizzard jest w zupełności wystarczający =)

   Delete
 7. Alternatywa dla sody i wikolu :). Z tego co widzę bardziej nadaje się do tworzenia efektu śniegu "na figurce" niż na "podstawce" ale to pewnie w praniu dopiero się przekonam.

  ReplyDelete
  Replies
  1. Na podstawce nie chciałem za dużo śniegu, bo przykryłbym już cały efekt spękania (pewnie i tak już go niemal nie widać). Może trzeba go z czymś wymieszać przed położeniem na podstawki, ale jeszcze to sprawdzę.

   Delete
 8. It looks like some good stuff for freshly fallen snow, not so good for building up a snowy base. Would using it with white texture paint be the best combo?

  ReplyDelete
  Replies
  1. Did you mean Mourn Mountain Snow? I will try to do some more tests and hopefully find the best combo =)

   Delete
 9. Ciekawy produkt i wart wypróbowania. Dzięki za linka do recenzji ;)

  ReplyDelete
  Replies
  1. To i ja podziękuję za recenzję. Po pierwsze- genialna rzecz do Frostgrave. Po drugie - kupowanie chemii od GW to trochę jak kupowanie kota w worku. Podjąłeś ryzyko i się opłaciło :)

   Delete
  2. Z tym kotem w worku to prawda i to jeszcze z jednego powodu - ceny produktów GW są zazwyczaj dość wysokie, więc worek mógł być jeszcze dziurawy =)

   Delete
 10. Ciekawa sprawa, męczę się właśnie nad makietą i robię różne eksperymenty ze śniegiem/lodem itd. Ta farbka oczywiście na makietę się nie nad bo musiałbym kupić całe wiadro ale do figurek grających później na tej makiecie jak widzę nada się idealnie.

  ReplyDelete
  Replies
  1. Na makietę to jest problem, bo można łatwo pójść z torbami =)

   Delete
 11. Właśnie wypatrzyłem linka do tego tutoriala na faeicie! Gratuluję międzynarodowej popularności :)

  ReplyDelete
  Replies
  1. Dziękuję, sam jestem zaskoczony, że moje wideo się tam znalazło =)

   Delete
 12. This comment has been removed by a blog administrator.

  ReplyDelete