02 January 2013

Tutorial: Happy New Year with 2 tutorials!
Szczęśliwego Nowego Roku z 2 poradnikami!

02 January 2013
Happy New Year everyone!
 
Szczęśliwego Nowego Roku! 

For me, last year was full of great surprises and I wish all of you the same this New Year! 

Poprzedni rok był dla mnie pełen niespodzianek i tego też Wam wszystkim życzę w nowym 2013 roku! 

Today, I'm glad to present you my first 2 Youtube video tutorials and I hope you like them! The wet palette is really a helpful thing and I think that those tutorials will allow you to get on a whole new level with your painting =)

Dzisiaj, jestem szczęśliwy mogąc Wam zaprezentować moje pierwsze 2 wideo poradniki na Youtube i mam nadzieję, że Wam się spodobają! Mokra paleta to na prawdę pomocna rzecz i myślę, że te poradniki pozwolą Wam osiągnąć wyższy poziom malowania. =)
 
 


The first time I heard about wet palette, I was curious but also thought it won't make my painting any better. Now I'm almost unable to paint without it! In my environment it is quite hard to be able to paint continuously without someone/something interrupting. Leaving paints I've just mixed into perfect consistency even for a few minutes resulted in many curses going through my teeth.. Now, using my homemade wet palettes, it is absolutely no problem to leave my paintjob for even a day! Moreover, it is also easier to dilute my paints.

Gdy pierwszy raz usłyszałem o mokrej palecie, byłem ciekaw, ale jednocześnie uważałem, że nie uczyni ona mego malowania ani trochę lepszym. Obecnie, nie jestem w stanie malować bez niej! W moim otoczeniu jest dosyć ciężko mieć szansę spokojnie malować bez czegoś/kogoś kto przeszkadza. Pozostawianie farb, które właśnie wymieszałem do perfekcyjnej konsystencji, nawet na kilka minut, powodowało wysyp wielu niecenzuralnych słów z moich ust.. Dzisiaj, gdy korzystam z mokrej palety domowej roboty, pozostawienie farb i samego malowania nawet na cały dzień nie jest absolutnie żadnym problem! Mało tego, jest mi również łatwiej rozcieńczać moje farby. 

One of my friends has asked me to make a video tutorial about making your own wet palette and I decided to make 2 videos. The first one is about a very simple wet palette, the second one is an upgraded version. I hope you like my videos! Please, feel free to comment here or on my Youtube channel, I really appreciate it!

Jeden z moich znajomych poprosił mnie o zrobienie poradnika wideo jak zrobić własną mokrą paletę, więc zdecydowałem się zrobić 2 wideo. Pierwsze jest o bardzo prostej mokrej palecie, drugie to zmodernizowana wersja. Oba wideo są w języku angielskim, ale myślę, że osoby nie znające jeżyka nie będą miały problemu ze zrozumieniem poradników. Na wszelki wypadek dodam, że specjalny papier, który kładziemy na zwykłym, mokrym papierze to po prostu papier do pieczenia. =) Mam nadzieję, że spodobają się Wam moje wideo! Nie bójcie się ich skomentować tutaj, bądź na moim kanale Youtube. Naprawdę to doceniam!
 
In the following days, I am going to finaly finish painting Glade Guard unit and share the results with you. Cheers!

W następnych dniach chcę wreszcie skończyć malować oddział Strażników Polany i podzielić się z Wami wynikami. Do następnego!
 
If you like my blog, please comment, like and share it with your friends. I really appreciate it!

Jeśli spodobał Ci się mój blog, proszę zostaw swój komentarz, polub i podziel się nim ze swymi znajomymi. Jestem Wam wdzięczny za wszelkie wsparcie!

4 comments:

 1. Zrobiłem sobie paletę w wersji z gąbką na próbę i muszę powiedzieć, że świetnie mi się spisuje, a niektóre farby nadają się do malowania nawet po tygodniu. Dzięki za tutorial :)

  ReplyDelete
  Replies
  1. Cieszę się, że poradnik się przydał =) Ja od ponad 3 lat maluję w ten sposób i nie wyobrażam sobie powrotu do zwykłej palety =)

   Delete
 2. Czas najwyższy zrobić "mokrą włoszkę" :) Skorzystam z pierwszego sposobu. Dzięks!

  ReplyDelete
  Replies
  1. Mam nadzieję, że Ci ten sposób spasuje! Ja sobie nie wyobrażam innej mokrej palety =)

   Delete